????????????????????????????????????

Buse Çetiner Üzer

ÜÇ HARFLİLER

“Şukufee! Makarnamı getirir misin?”

“Hemen getiriyorum!” dedi mekanik sesiyle.

Uzattığı minik tabaktaki kırmızı kapsülü alıp ağzıma attım. Domates soslu makarnaymış! Ne zamandır kapsülle besleniyorum acaba? Yemek yemeyi özledim ben, karnım tıka basa doyunca yaşadığım o hazzı! Kapsülü ağzımda çevirirken, gözlerimi kapatıp makarnayı çatala doladığımı düşlüyorum. Sonra ağzımı dolduran sahte lezzeti yavaşça çiğneyerek mideye indiriyorum.

Kendimi cama ekmek banan Kemal Sunal gibi hissediyorum uzun zamandır.
“Teşekkürler Şukufe, bu makarna bir harika!”
“Afiyet olsun.”
Evimi, annemle babaannemin didişmelerini, duvarı kaplayan dijital ekrandan izliyorum. Günde on dakika izleme hakkım var. Görüş günü gibi! Yerimden kalkmam yasak, her şey ayağıma geliyor burda. Kitap okumam bile yasak! Şukufe okuyor bana kitabı. Sadece oturuyorum. Son teknoloji döşenmiş bu tuhaf yerde hiçbir şeye dokunamıyorum!
Tencere yıkamayı bile özledim! Şikâyet ettiğim her ne varsa hepsini çok özledim. Sıkıldım çok sıkıldım! Hiçbir şey yapmadan oturmaktan, tek tuşla tavana yapışan yatağımdan, yaşadığım bu kübik yerden, kimseyle görüşememekten çok sıkıldım! Buradan bir kurtulayım, bütün mahallenin evini temizleyeceğim bol çamaşır suyuyla! Komşunun hiç silinmemiş oymalı mobilyalarını temizleyeceğim kulak pamuğuyla. Derzleri sileceğim, duş kabinini parlatacağım sirkeli suyla. Yerleri de öyle paspasla falan silmeyeceğim, havluyla sileceğim dizlerimin üzerine çöküp, öyle daha temiz oluyor, diyor canım annem. Ne çok özledim onu da. Ah… Değerini bilememişim, ne güzel bir hayatım varmış meğer benim. O kızdığım bütün dedikoducu kadınları beş çayına çağırıp mahallenin genç kızlarının dedikodusunu yapacağım ahdım olsun. Yeter ki kurtulayım buradan!
“Şukufe,  en iyisi sen bana bir de musakka yap. ”
“Tamam hemen yaparım musallayı. ”
“Musalla mı?  Allah korusun ne musallası? Musakka musakka!  Neyse vazgeçtim yapma! ”
“İmambayıldı var yersen. ”
“Şukufe  sesine n’oldu ?! Babaaneee, Şukufee, babaaneee!”
“ Gızzz  n’olduu? Şukufe Şukufe diye ni  bağırıkdurun u da kim? Temizlik yapılacaanı duyuvuduydun gittin uyuyagodun. Kalk çabık anana yardım et! ”
“Canım babaannem benim, canım annem, canım süpürgem!”
“ Gız İminee! Deli deli bişile deyikduru bu, canım süpürge müpürge deeyır! Töbe bismillah!”
“Ne kokusu o musalla mı? İmam bayıldı mı bayılmadı mı?”
“İmine yetiiş! Musalla deyikduru bu, imam deyikduru gooşş! Gızı  üç harflile düğüne götümüş olmasın! Bak bakaan ellerinde kına va mı?”

Daha fazla Panzehir Öykü okumak için buraya tıklayınız.

Sayfanın altındaki sosyal medya butonlarını kullanarak yazıyı sevdiklerinizle paylaşabilir, yorumlarınızla bize ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir