Günaydın Güneş

Ansızın açan güneşle birlikte karşıma dikilen kalemim, gökkuşağı düşüncelerle donatılırken, “Hadi yaz, ne duruyorsun, bekler gün, bekler hayat, hadi, hadi…”

Filmleri İngilizce izlerken altyazıyı da çoğu kez İngilizce açarım. Sık sık “birds chirping”, kuşlar cıvıldaşıyor, diye bir yazı belirir filmin bir yerinde. Hemen “Cıvıl cıvıl kuşlar” canlanır gözümde. Düşünün ki ağaç dallarına yayılmış bir sürü tombul kuş, neşeyle birbirlerinin gözünün içene baka baka laf yetiştiriyor kahkaha atarak… Çok hoş değil mi?

Bir de “girls giggling” yazar ya, kızlar kıkırdıyor… Güzel sözün enerjisi yayılır vücuda, ruha dalga, dalga. “Cıvıl cıvıl kuşlar” deyince nasıl kötü bir şey düşünür ki insan…

Dün akşam Netflix dizisi “When Calls the Heart” dizisinin bir bölümünü tekrar izledim, tam da uyumadan önce. Gece boyunca rüyalar; güzel, mutlu, huzurlu… Herkes çok iyi Hope Valley’da, herkes bırakmış ellerini diğerinin eline rahatça, güvenle, huzurla… Yaralar çabucak sarılıyor bir olunca, birlik olunca… Gözler sevgi saçıp, yürekler sımsıcak sarılınca… “Sen güçlüsün, ama birlikte daha güçlüyüz” diyordu bir yerinde… “Ve insanlar ellerini korkmadan, düşünmeden birbirlerinin eline bırakarak, yıldızlara bakarak, “yaşamak ne güzel şey” diyecekler, bir insan gözü gibi derin, bir salkım üzüm gibi serin, bir ferah, bir rahat, bir işitilmemiş şarkı söyleyecekler… “Dostların arasındayız, Güneşin sofrasındayız “   Sabah karşıma çıkıveren bu sözler dün gece izlediğim dizinin dünyasıyla örtüşüvermişti. Sadece SEVGİ yeterdi dünyaya… “Portakal Çiçeği kokulu sayfaya”, yine gitmiştim çocukluğuma…

Başlığa Günaydın Güneş, diyesim geldi. Belma bak böyle olmaz, diyor editörüm. Sen hep “Anda Kalmak”, “Anı Yaşamak” “Harikalar Diyarında” “Sihir” diyorsun. Böyle YouTube’r olunmaz. Kimse açmaz senin videonu, çok izlenen videolara bak bir, böyle değil konular!

Haklı olduğunu bilsem de elden bir şey gelmiyor, muzipçe gülümseyip,

“Ne yapayım benim mayam da bu,” diyorum. Birlikte kıkırdıyoruz…

O halde başlık da yaptığım resimle örtüşsün; “Sanat uzun Hayat kısa” diyerek hayatın sihrini aramaya devam edelim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir