Ferit Karahan’ın post-prodüksiyon aşamasındaki Okul Tıraşı, adlı yeni filmi, çevrimiçi düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali / Eastern Promises Industry Days Works in Progress yarışmasında First Cut+ Özel Ödülü’ne değer görüldü.

Sekiz filmin katıldığı yarışmada First Cut+ Özel Ödülü’nü kazanan Okul Tıraşı uluslararası isimlerden pazarlama üzerine danışmanlık alacak.

Cennetten Kovulmak,  Siyah Atların Ölümü, adlı filmlerde imzası olan ödüllü yönetmen Ferit Karahan’ın, senaryosunu Gülistan Acet ile birlikte kaleme aldığı, yapımcılığını ise Kanat Doğramacı’nın üstlendiği  filminde baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan, ancak okulun bürokrasisi, idarenin vurdumduymazlığı ve zor coğrafi koşullarla mücadele etmek zorunda kalan Yusuf’un hikâyesi anlatılıyor.

Yönetmenin kendi hayatından da izler taşıyan filmin başrollerini Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile birlikte çocuk oyuncu Samet Yıldız paylaşıyor.

Ferit Karahan’ın 2013 yapımı ilk uzun metraj filmi Cennetten Kovulmak, 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü Ramin Matin imzalı Kusursuzlar ile paylaştı. Film festivalde en iyi yardımcı kadın oyuncu ve jüri özel ödünü de kazandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir