Merhaba Homo Coronaslar!
Otuz bin yıl önce Heliko bakteri ile canlarına okuduğumuz neandertallerin ahı ağır ağır çıkmaya başladı. 100bin yıl önceki birkaç farklı insan türü ile paylaştığımız yeryüzü bize yetmedi ve yok ettiğimiz diğer hayvanlarla birlikte onların köklerine kibrit suyu döktük.1500gr. beyinle hepsini ele geçirdik ve bizi hastalıklardan koruyan türlerin çeşitliliğine son verdik.
Tebrik ederiz. Başardınız. Şimdi mutlu olmalısınız, sınırsız tüketeceğiniz bir tek köyde yaşıyorsunuz ve birbirinizi yiyip yaşlıları ve güçsüzleri yok etmek fikrine de iyice alıştınız. Artık, tarihte tek başına size ayrılan sürenin sonlarına doğru geliyorsunuz. Haylice şanslısınız yeni bir tür insan ve yaşam formuna doğru everileceğiniz çağ ve devrime tanıklık edecek ve sizden öncekilerin yediği ve hala yemeğe devam ettikleri nanelerin bedelini ödeyeceksiniz.
Bu oyunda üç ayrı rol var küçük bir de sorun. Önce sorundan başlarsak, rol seçimini siz yapamıyorsunuz, doğa seçiyor…
Birinci grup yaşlı ve genetiği zayıf olanlar kırmızı kart görecekler. Corona sizi sahne dışına alacak. İkincisi grup Corona ile sahnede hoş olmayan bir parodi ile elim sende oynayacak. Bu grup antikor oluşturacak. İnsan ırkının yeni formunu belirleyecek. Kahraman olacaklar. Corona’yı yendik diye hava atacaklar. Sahneye çıkmayan 3. Grup ise önümüzdeki yılın Corona veya mutasyonlu Corona menüsü olarak ayrılacaklar.
İkinci grupta ki Homo Corona’slara başarılar dileriz. Sevgili Homo Coronaslar mektubumuza son verirken Siborglara selam eder kulaklarınızdan öperiz. Bundan sonra ki 1000 yıl umarım daha akıllı, adaletli ve sevgi dolu geçer.

Kadıköy Corona Günlükleri C.S. 1.Ay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.